ریشه ایران پرنده نوروزی مسابقه نمایشگاه

ریشه: ایران پرنده نوروزی مسابقه نمایشگاه خبر علم و تکنولوژی

گت بلاگز علم و تکنولوژی ربات های پرنده آتش نشان در راه هستند

سرپرست لیگ ربات پرنده در دوازدهمین نمایشگاه ربوکاپ آزاد 96 از ربات های پرنده آتش نشان به عنوان جایگزین مناسب نیروی انسانی امدادرسان در اطفای حریق یاد کرد.

ربات های پرنده آتش نشان در راه هستند

سرپرست لیگ ربات پرنده در دوازدهمین نمایشگاه ربوکاپ آزاد 96 از ربات های پرنده آتش نشان به عنوان جایگزین مناسب نیروی انسانی امدادرسان در اطفای حریق یاد کرد.

ربات های پرنده آتش نشان جایگزین مناسب نیروی انسانی

از دوازدهمین نمایشگاه ربوکاپ آزاد ایران، دکتر محمد نوروزی گفت: ششمین سالی است که لیگ ربات پرنده در نمایشگاه ربوکاپ آزاد کشور عزیزمان ایران شرکت می کند و تاکنون پیشرفت های چشمگیری داشته هست.
وی در خصوص ربات پرنده و توانایی های آن اظهار داشت: کاربردهای این مدل ربات ها در زندگی کنونی و عصر تازه بی شمار است آیا که از توانایی هوش مصنوعی و کنترل دقیق برخوردارند.

عبارات مهم : ایران
نوروزی به مسابقه 23 تیم ربات های پرنده در دو لیگ مجزا در مسابقه های ربوکاپ امسال همراه با نمایش بروزترین ربات های پرنده اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه، امسال ربات پرنده ای در مسابقه های حضور یافته است که توانایی نمونه برداری آب از یک نقطه و انتقال به نقطه ای دیگر را دارد .
وی خاطرنشان کرد: ربات پرنده آتش نشان محدودیت های ترافیکی و ارتفاع ندارد از این رو درصورت وقوع بروز بحران های مانند آتش سوزی به سرعت می تواند وارد ساختمان شده است و عملیات آبپاشی و اطفای حریق را انجام دهد.
سرپرست لیگ های ربات پرنده ادامه داد: با در نظرگرفتن این که عملکرد این ربات به صورت خودکار هست، نیاز به دخالت نیروی انسانی ندارد و بعد از ورود به محل اتفاق گزارش دقیقی از نقشه ساختمان تهیه می کند و محل اتفاق با استفاده از این ربات به آسانی قابل کنترل هست.
وی با بیان این که می توان از این ربات جهت امداد رسانی به مصدومان گرفتار در اتفاق کمک کرد، گفت: ربات پرنده این توانایی را دارد که وسایل ارتباطی را به مصدومان اتفاق دیده برساند و به طور مستقیم در اطفای حریق نقش مثبت داشته باشد.
نوروزی اظهار داشت: امروزه این ربات ها در مرزبانی، محیط زیست، نقشه برداری و امور سینمایی کاربرد فراوانی دارند چنانچه ربات پرنده وارد بازار داخلی شود، سرمایه ای که از این طریق تزریق می شود باعث پیشرفت ربات ها خواهد شد.
دوازدهمین مسابقه های بین المللی ربوکاپ روز گذشته، 15 فروردین ماه با حضور 378 تیم از 14 کشور دنیا در محل نمایشگاه های بین المللی پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع به کار کرد و تا جمعه، 18 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
رقابت های این دوره از مسابقه های در 11 لیگ دانشجویی، 7 لیگ دانش آموزی و چهار لیگ شبیه سازی صورت می گیرد.
مسابقات ربوکاپ آزاد کشور عزیزمان ایران به همت کمیته ملی ربوکاپ و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی تدارک یافته هست.

ربات های پرنده آتش نشان در راه هستند

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: ایران | پرنده | نوروزی | مسابقه | نمایشگاه | خبر | علم و تکنولوژی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz